Imam dve knjigi, ki ju lahko nenehno odpiram in vsakokrat najdem kaj takega, kar moram vnesti v svoj način bivanja, saj je tako preprosto in tako resnično. To sta knjigi avtorice Dominique Loreau, Francozinje, ki živi na Japonskem in v njiju združuje modrosti japonskega življenja s filozofijo našega zahodnjaškega vsakdanjika.
Da se znajdemo na poti skozi življenje, v vsem kar nas obdaja, kar nam pripada in kar smo, da ne bomo tratili energije in denarja za nepotrebno in nekoristno, da ne bomo zametovali tistega, kar je še dobro in uporabno, nam bodo pomagali nasveti iz te dragocene knjige.
Ta obogatena modrost postane preprosta in resnična, kot bi jo že slutili, pa je nismo znali osmisliti in doreči.
Prva je knjiga UMETNOST PREPROSTOSTI in druga je
UMETNOST ZMERNOSTI IN UŽITKA.
Za pokušino citat iz prve knjige:
Red je temelj lepote, tako pravi pisateljica Pearl Buckova
»Ko zložimo rjuhe v lepe kupe, si naredimo nekakšno obrambo pred kaotičnim svetom. Pred boleznijo, smrtjo in vsemi morami, ki nas napadajo med spanjem, smo nemočni. Toda red v omarah nam dokazuje, da smo sposobni urejati vsaj svoj mali košček vesolja.« …
Pa še primer iz druge knjige:
»Umetnost zmernosti je torej tudi to, da vemo, koliko hrane potrebujemo, in da znamo z bežnim pogledom presoditi tisto, kar si bomo dali na krožnik ali v skledico, skratka, kar bomo pojedli za Mineštra iz cvetače in krompirja enol 25